👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی

پاورپوینت طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی شامل 54 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

54

حجم

1/125 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی

پاورپوینت طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی شامل 54 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه 

اختلال روانی عبارت است از نشانگان یا الگوی رفتاری یا روانی که اهمیت بالینی دارد و در فرد یافت می شود و با پریشانی فعلی ( مثل نشانه ای عذاب آور) یا معلولیت ( یعنی اختلال در یک یا چند زمینه مهم عملکرد) یا با افزایش قابل ملاحظه خطر مرگ، درد، معلولیت، یا از دست دادن آزادی ارتباط دارد.

این نشانگان یا الگو نباید صرفا پاسخی قابل پیش بینی و از لحاظ فرهنگی تایید شده به رویدادی خاص، مثل مرگ فردی عزیز باشد. DSM-IV-TR برای هر اختلال، مدتی را مشخص می کند که طی آن، نشانه ها برای تشخیص اختلال باید وجود داشته باشند.

بنابراین فکر یا خلق زودگذر، رفتار گاه و بی گاه عجیب، یا احساس زودگذر بی ثباتی یا سردرگمی، اختلال روانی را تشکیل نمی دهند.

نشانگان مجموعه ای از نشانه هاست که الگوی قابل تشخیص را تشکیل می دهد.

نشانگان رفتاری یا روانی مجموعه ای از اعمال قابل مشاهده و افکار و احساسات گزارش شده درمانجوست. یک رفتار مجزا یا فکر یا احساس تنها، اختلال را تشکیل نمی دهند. یک اختلال قابل تشخیص، واحد سازمان یافته ای است که خود را در دامنه وسیعی از افکار، احساسات و رفتارها آشکار می سازد.

اگر برای مدت چند روز احساس غمگینی کنید و این احساس تنها نشانه شما باشد، تشخیص افسردگی نا مناسب خواهد بود. در برخی فرهنگها، مرگ فردی عزیز، تشریفات و رفتارهایی را ایجاب می کند که ممکن است برای غریبه ها عجیب و غریب باشند، ولی در داخل آن فرهنگ قابل قبول هستند، این گونه افراد را نمی توان مبتلا به اختلال روانی دانست، زیرا واکنش قابل پیش بینی است.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

سیستم چند محوری DSM

فرایند تشخیص

نشانه های گزارش شده و قابل مشاهده درمانجو

ملاکهای تشخیص و تشخیص افتراقی

تشخیص نهایی

برنامه ریزی درمان

هدف های درمان

محل درمان

نوع درمان

پایان

عنوان : طبقه بندی ، تشخیص و برنامه های درمان اختلالات روانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.12 مگابایت

تعداد صفحات : 54 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت پرورش عقل و پرورش عقلانی انسان پاورپوینت بررسی معماری فرودگاه بین المللی بیجینگ چین پاورپوینت حاکمیت شرکتی پاورپوینت توكل در زندگی پاورپوینت شیوه ارایه مطالب علمی و فنی