👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نیازهای روان شناختی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نیازهای روان شناختی چیست

پاورپوینت نیازهای روان شناختی چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

1/535 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نیازهای روان شناختی چیست

پاورپوینت نیازهای روان شناختی چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

انسان ها و حیوانات ذاتا فعال هستند. وقتی که فعالیتی نیازهای روان شناختی ما را ارضا می کند، احساس خشنودی می کنیم. ما از احساس علاقه و خشنودی خودمان آگاه هستیم، یعنی:((من تنیس بازی می کنم، چون این کار تفریح است))، اما علت انگیزشی مشغول شدن در محیط مان این است که نیازهای روانشناختی ما را فعال و ارضا می کند. بازی کردن، حل کردن معماها، و پذیرفتن چالش ها به این علت کارهای جالبی هستند که عرصه ای را برای فعال و ارضا کردن نیازهای روان شناختی ما تامین می کنند.

ساختار نیاز

نیازهای فیزیولوژیک (تشنگی، گرسنگی، میل جنسی) به نحوه عمل سیستم های زیستی وابسته هستند. نیازهای روان شناختی (خود مختاری، شایستگی، ارتباط) به ماهیت انسان و رشد سالم وابسته هستند. نیازهای اجتماعی (پیشرفت، صمیمیت، قدرت) از تاریخچه هیجانی و اجتماعی شدن ما فراگیری یا درونی شده اند.

متمایز کردن نیازهای روانشناختی از نیازهای اجتماعی ظریف است. نیازهای روان شناختی، در عمق وجود انسان قرار دارند و بنابراین در هر کسی فطری هستند. نیازهای اجتماعی از تجربیات منحصر به فرد ما ناشی می شوند و بنابراین در بین افراد مختلف بسیار متفاوت هستند.

رویکرد ارگانیزمی به انگیزش

بقای هر ارگانیزمی به محیط آن بستگی دارد، زیرا محیط منابعی چون غذا، آب، حمایت اجتماعی، و تحریک عقلانی تامین می کند و همه ارگانیزم ها برای تعامل کردن با محیط شان تجهیز شده اند، به طوری که همه آنها از مهارت ها و انگیزش لازم برای به کار گرفتن و پرورش دادن این مهارت ها، برخوردارند. نظریه های ارگانیزمی اعلام می دارند که محیط ها مرتبا تغییر می کنند و بنابراین، ارگانیزمها برای سازگار شدن با این تغییرات، باید انعطاف پذیر باشند.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ساختار نیاز

رویکرد ارگانیزمی به انگیزش

دیالکتیک انسان – محیط

نیازهای روان شناختی ارگانیزمی

خود مختاری

حمایت کردن از خود مختاری

فواید شیوه با انگیزه کردن حامی خود مختاری

شایستگی

چالش بهینه و روانی

وابستگی متقابل چالش و بازخورد

تحمل شکست

حمایت کردن از شایستگی

ارتباط

ارضا کردن ارتباط

درونی کردن

پایان

عنوان : نیازهای روان شناختی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم :  1.52 مگابایت

تعداد صفحات : 42 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت دموکراسی مستقیم چیست پاورپوینت بررسی محیط سازمان پاورپوینت بررسی سرویس های شبکه نقد خانه فاطمی تحقیق درباره شغل زمین شناس