👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو ( تبریز )

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو ( تبریز )

پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو( تبریز ) دارای 105 اسلاید می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

105

حجم

13/69 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو ( تبریز )

پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو( تبریز ) دارای 105 اسلاید می باشد .و برای کاربران عزیز بویژه برای دانشجویان معماری در نظر گرفته شده است و در ادامه بخشی از این پاورپوینت برای کاربران عزیز قرار داده شده که در صورت تمایل به داشتن این پاورپوینت می توانید این فایل را بصورت آنلاین خریداری و دانلود نمایید.

تاریخچه شهر تبریز

نقشه شهر تبریز در سال 940 ه.ق برابربا 900 ه.ش؛ این طرح توسط یک سیاح ترک به صورت مینیاتور نقاشی شده و امروز در موزه توپ قاپو سرای استانبول نگهداری می شود

موقعیت جغرافیائی تبریز

شهر تبریز مركز استان آذربایجان شرقی در قسمت شمال غربی كشور ایران واقع است و یكی از قدیمیترین و مهمترین شهرهای ایران می باشد .” این شهر در موقعیت (38 درجه  و 8 دقیقه عرض شمالی و 46درجه و 15 دقیقه طول شرقی) بر گوشه شمالی شرقی دشتی به وسعت  300  كیلومتر مربع ; به ارتفاع تقریبی  1350 متر از سطح دریا قرار گرفته است . این دشت محصور در میان كوهها و تپه ها با شیب ملایمی تا دریاچه ارومیه در مغرب ادامه می یابد . بلندترین كوه نزدیك به تبریز سهند است كه در 50 كیلومتری جنوب آن قرار گرفته است.بین سهند و تبریز تپه هائی به ارتفاع  600- 500 متر پراكنده شده كه یانیق (داغكوه سوخته ); خوانده می شوند.“ ( 1- رئیس نیا :1370 ; ص 973 )

تبریز از شمال به شهرستان مرند و اهر; از جنوب به شهرستان مراغه و هشترود; از مشرق به شهرستان سراب و میانه و از مغرب به  دریاچه ارومیه محدود است . مشرق این شهر با بعضی از سلسله های كوه سرخاب بسته و قسمتی به نام جبال رفیعه و عقبه مشهور است . مغرب تبریز گشاده است و منظر آن دریای (( خجست )) كه اكنون (( شها )) نویسند و به نام روستای كوچك كه بدان عقبه است ; شاهی گویند .  ( 2- نادر میرزا : 1373; ص 43 )

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل طراحی ساختمان بانک مرکزی سیتیک از نورمن فاستر پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی BUJEON GLOCAL Vision کره جنوبی پاورپوینت نشانه شناسی رنگ فیروزه ای در معماری جزوه روانشنانسی بازی كودك سیستم فرمان الكتریكی ESP