👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مناره های تاریخی شهر اصفهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مناره های تاریخی شهر اصفهان

دانلود فایل پاورپوینت مناره های تاریخی شهر اصفهان ،در حجم 24 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه

مشخصات فایل

تعداد صفحات

24

حجم

2/24 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مناره های تاریخی شهر اصفهان

فایل پاورپوینت مناره های تاریخی شهر اصفهان ،در حجم 24 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

مناره. [ م َ رَ / رِ ] (از ع، اِ) منار و جوتره؛ و فنار. (ناظم الاطباء). نشان که در راه از سنگ و خشت برپا کنند و در اصل لغت به معنی چراغ پایه باشد ظاهراً وجه تسمیه آن باشد که سابق برای راه یافتن مسافران چراغی بر مناره می‌افروختند، زیرا که در بلاد عرب به شبها می‌روند.

منار ساربان:

این منار زیبا در انتهای شمالی محله جویباره شهر اصفهان واقع شده است . مسجد پای منار درحال حاضر از بین رفته است منار ساربان شباهت کلی به منار مسجد علی دارد . از سه طبقه بدون پایه ساخته شده و ارتفاع آن حدود 48 متر می باشد . منار ساربان با آجر چینی بر جسته ، آجرهای تراشیده و کاشی معرق به سبک خط کوفی ریحان تزیین شده است . تاریخ ساخت این منار در کتیبه های فعلی آن موجود نیست اما به دلیل شباهت زیاد آن با منار مسجد یمن از نظر تزیینات و همچنین از لحاظ معماری و نحوه نگارش کتیبه ها سال ساخت منار بین 525 - 550 هـ..ق می‌باشد . این منار کمی به سمت غرب تمایل پیدا کرده است .

فهرست مطالب:

معنی لغوی مناره

منار ساربان

منارهای دردشت و بخت آغا

منارهای دارالضیافه

منار چهل دختران

منارمسجد علی

منارجنبان

منار گلدسته

منار باقوشخانه

این فایل با فرمت پاورپوینت در 24 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD منارجنبان(15 صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی ژان ماری توسط رنزو پیانو، با الهام از معماری بومی پیشینه پژوهش تبلیغات و شخصیت برند و کاراکتر تبلیغاتی، اثربخشی تبلیغات تجاری پاورپوینت آیین نامه حفاظت ساختمان پاورپوینت راه های ورود نم و رطوبت به دیوار ساختمان و دلیل ایجاد لکه شوره و روش رفع نم پاورپوینت بررسی معماری بیونییکی - انسان، طبیعت، معماری