👈 فروشگاه فایل 👉

باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)

ارتباط با ما

... دانلود ...

باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus)

تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس(Staphylococcus aureus)- شامل 18 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

18

حجم

28/173 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

تحقیق جامع با موضوع باکتری استافیلوکوک اورئوس (Staphylococcus aureus) - شامل 18 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش

استافیلوکوک اورئوس

استافیلوکوک اورئوس با تولید انتروتوکسین، ایجاد مسمومیت غذایی می‌کند. باکتری ممکن است به شکل همزیست بر روی پوست وجود داشته باشد و از بینی یک سوم از مردم جدا شود(9) .  این باکتری به میزان کمتر ممکن است در گلو نیز وجود داشته باشد. وجود استافیلوکوک اورئوس در این شرایط به معنای عفونت نیست و نیازی هم به درمان در اینگونه موارد نمی‌باشد. باکتری ممکن است در حیوانات اهلی، گربه‌ها، سگ‌ها و اسب‌ها وجود داشته باشد و موجب التهاب و عفونت پا در مرغ‌ها شود. استافیلوکوک اورئوس ممکن است بر روی سطوح خشک برای هفته‌ها تا ماه‌ها زنده بماند(10) . برخی از فاژها )باکتریوفاژها( می‌توانند استافیلوکوک اورئوس را آلوده کنند و از این طریق موجب انتقال ژن تولید کننده توکسین پنتون- والنتین به آن شوند. از این رو، بیماریزایی سویه‌ها را افزایش خواهند داد.

هنگامی که سد پوستی از بین برود، باکتری به بافت حمله می‌کند و بیماری‌هایی مانند کورک و کفگیرک را ایجاد می‌کند. استافیلوکوک اورئوس در کودکان، عفونت شدید به نام سندرم پوستی فلسی شونده استافیلوکوکیرا ایجاد می‌کند(11) .

فهرست مطالب:

بیان مسئله

سابقه و ضرورت تحقیق

منابع

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بیومکانیک فنون ورزشی پاورپوینت کانیها و سنگهای صنعتی پیشینه پژوهش هوش هیجانی بر پرخاشگری پیشینه و مبانی نظری ساختار فضای سبز در توسعه پایدار شهری پاورپوینت کاربرد الیاف در سقف عرشه فولادی