👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری

پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری شامل 30 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

30

حجم

4176/982 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری

پاورپوینت زندگینامه سهراب سپهری شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

بیوگرافی سهراب سپهری

•             نام:سهراب

•             نام خانوادگی:سپهری

•             پیشه:نقاش وشاعر

•             تولد:1307/7/5

•             محل تولد :کاشان

•             نام مادر :ماه جبین

تولد سهراب سپهری

سهراب سپهری در 15 مهر ماه 1307 در شهر کاشان به دنیا آمد. پدرش اسدالله سپهری کارمند اداره پست و تلگراف بود و هنگامی که سهراب نوجوان بود پدرش از دو پا فلج شد. با این حال به هنر و ادب علاقه ای وافر داشت. نقاشی می کرد، تار می ساخت و خط خوبی هم داشت. مادر سپهری فروغ ایران سپهری بود. او بعد از فوت شوهرش، سرپرستی سهراب را به عهده گرفت و سپهری او را بسیار دوست می داشت. در مهرماه 1319 سپهری به دوره دبیرستان قدم گذارد و در خرداد ماه 1326 آن را به پایان رساند.

سهراب از سال چهارم دبیرستان به دانش سرا رفت و در آذر ماه 1325 یعنی اندکی بیش از یک سال بعد از به پایان رساندن دوره دو ساله دانش سرای مقدماتی به استخدام اداره فرهنگ کاشان (اداره آموزش و پرورش) در آمد و تا شهریور 1327 در این اداره ماند.

در این هنگام در امتحانات ادبیات شرکت کرد و دیپلم کامل دوره دبیرستان را نیز گرفت.

سال بعد او به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران رفت. وقتی که در این دانشکده بود، نخستین دفتر شعرهایش را چاپ کرد و مشفق کاشانی با دیدن شعرهای سپهری پیش بینی کرد که او در آینده آثار ارزشمندی به ادبیات ایران هدیه خواهد داد.

اولین کتاب سپهری با نام "مرگ رنگ" در تهران منتشر شد که به سبک نیما یوشیج بود.

سپهری دومین مجموعه شعر خود را با نام "زندگی خواب ها" در سال 1332 سرود و در همین سال بود که دوره لیسانس نقاشی را در دانشکده هنرهای زیبا با رتبه اول و دریافت نشان اول علمی به پایان رساند.

 و ...

فهرست مطالب

بیوگرافی سهراب سپهری

تولد سهراب سپهری

خانواده سهراب

مرگ پدر سهراب سپهری

دوران کودکی سهراب سپهری

دوران نوجوانی وجوانی

اولین شعر سپهری

زندگینامه سهراب

سبک شعر سهراب سپهری

مجموعه آثار سهراب سپهری

مرگ سهراب سپهری

پایان

عنوان :  زندگینامه سهراب سپهری

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل موزه تاریخ طبیعی آمریکا ، مرکز آسمان و زمین رز Rose مبانی نظری سود و سود غیرمنتظره ، بازده و بازده غیر منتظره و ریسک عدم پرداخت مبانی نظری حسابرسی نوین در ایران ، حسابرسی داخلی و كنترلـهای داخلی پرسشنامه رشد اجتماعی وایلند پاورپوینت تعمیر و نگهداری ترک در ساختمان