👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت جامعه شبانی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت جامعه شبانی چیست

پاورپوینت جامعه شبانی چیست شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

387/325 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت جامعه شبانی چیست

پاورپوینت جامعه شبانی چیست شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

شبانی همان گله‌داری است، یعنی پرورش، مراقبت و استفاده از گله‌های حیوانی که علف‌خوار هستند؛ مانند گوسفند، بز، شتر، گاو، اسب و .... این حیوانات از هزاره دوم میلادی به صورت گله‌های اهلی شده در اروپا به چشم می‌خورده‌اند: «بیشتر شبانان کوچ‌رو هستند و گله‌هایشان را با یک برنامه فصلی و در چهارچوب یک مسیر از پیش تعیین‌شده از مرتعی به مرتعی دیگر کوچ می‌دهند. درجه تحرک شبانان از گروهی به گروه دیگر و از سالی به سال دیگر در چهارچوب یک گروه متفاوت است و به عوامل محیطی همچون بارش باران، رستنی‌های روی زمین و دسترسی‌پذیری حفره‌های آب بستگی دارد. فشارهای اقتصادی و سیاسی نیز بر الگوی تحرک مردم کوچ‌رو تأثیر می‌گذارند.»

شبانان برای دسترسی به مراتع، اغلب مسافت زیادی می‌پیمایند و با گروه‌های دیگر نیز به‌طور منظم برخورد می‌نمایند. افراد در جوامع ‌شبانی، با توجه به عادات چادرنشینی، معمولاً ثروت مادی زیادی نمی‌اندوزند، هرچند که شیوه زندگی آن‌ها از نظر مادی پیچیده‌تر از شیوه زندگی شکارگران و گردآورندگان خوراک است. «از آنجا که اهلی کردن حیوانات امکان تهیه منظم مواد غذایی را فراهم می‌سازد، این جوامع از اجتماعات شکارگر معمولاً بسیار بزرگ‌ترند. تعداد اعضاء برخی از جوامع شبانی به حدود 000/250 نفر یا بیشتر می‌رسد»

در جوامع سنتی به دلیل ممنوعیت فروش دام‌ها، براساس معیار‌های زیباشناختی و شأن اجتماعی، دام‌ها را ارزیابی می‌کنند و آن‌ها را از راه‌هایی چون قرض دادن، هدیه والدین به فرزندان یا همسایگان، شیربها و در برخی مواقع حتی دزدی به گردش درمی‌آورند. این در حالی است که در جوامع مدرن این امر بر اساس معیارهای اقتصادی و تجاری صورت می‌گیرد. «دام‌ها در جوامع ‌شبانی جهان سوم بخشی از نیازهای تولیدکنندگان را به‌صورت برداشت مواد زنده همچون شیر، مو، پشم، یا به‌صورت کشتار دام‌ها به خصوص دام‌های پیر و صدمه‌دیده برای استفاده از گوشت، پوست و شاخ آن‌ها را تأمین می‌کنند»

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

الگوی استقرار و تحرک شبانان

روابط جامعه‌های متعدد شبانی

پایان

عنوان : جامعه شبانی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 388 کیلوبایت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آشنایی با مفاهیم آمایش سرزمین پاورپوینت مسجد امام اصفهان پاورپوینت بیوگرافی مهندس هوشنگ سیحون و آثارش پیشینه و مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی بررسی رابطه تغییرات اجزای صورت سود و زیان با تغییرات بازده سهام در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران