👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت افکار عمومی چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت افکار عمومی چیست

پاورپوینت افکار عمومی چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

348/458 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت افکار عمومی چیست

پاورپوینت افکار عمومی چیست شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مفهوم آرمان شهر:

  واژه  افکار عمومی public opinion  از جمله مهمترین، پرکاربردترین و عمیق ترین اصطلاحات رایج در علوم اجتماعی و بخصوص دانش ارتباطات و روابط عمومی است .  شناخت صحیح  افکار عمومی و تلاش در جهت اندازه گیری و سنجش علمی و دقیق افکار عمومی برای کارگزاران و فعالان روابط عمومی بسیار ضروری و کارگشاست که دستیابی به این مهم  بی شک نیازمند آگاهی از معنا و مفهوم افکار عمومی و همچنین اطلاع از مشخصات و عوامل شکل گیری و اشاعه آن است .

 استوتزل معتقد است که افکارعمومی مفهومی است میان رشته ای که تعریف آن با فراز ونشیب ها واحیاناً همراه با سوء برداشت هایی بوده است. بطوریکه برخی آنرا به معنای نظر توده مردم یا نظر عموم وعامه مردم وبرخی آنرا معادل خواستها، هیجانها، عقاید وتصمیم ها وبرخی نیزآنرا معادل تفسیرها و اظهارات روزنامه نگاران و ... بیان کرده اند که هیچکدام از این تعاریف واظهارنظرها به طور کامل معنای افکار عمومی را منتقل نمی کند. به قول رابرت پارک مفهوم افکارعمومی بسیار پیچیده تر ازآن است که برخی تحلیل گران به تشریح واندازه گیری آن می پردازند.

افکار عمومی پدیداری است که نتایج اجتماعی آن از همه پدیدارهای روانی جمعی دیگر وسیعتر وآشکارتر است. به همین جهت، در سراسر سنت فرهنگی ما وجودآن بطور علنی یا ضمنی تصدیق شده وبعنوان محرک یا امر بنیادی بکاررفته است. از قرن پنجم بعد از میلاد ، هردوت از زبان یک ایرانی بنام اوتانس مطالبی نقل می کند که گرچه از لحاظ تاریخی چندان درست بنظر نمی رسد، ولی نظر هردوت راجع به فضیلت سیاسی افکار مردم را خوب نشان  می دهد. همین نظر بوسیله ارسطو از سر گرفته می شود. درآثار نویسندگان لاتین نیز بارها اظهارنظر شده است که افکار عمومی در تحکیم یا تخریب قدرت بسیار موثر است. نویسندگان دوره ی جدید نیز در این باره نظر دیگری ندارند. ماکیاولی این نظر را چنین اعلام می کند: «مهم این است که کسی شایسته محبت ملت که از هرچیز قوی تر ونیرومندتر است، باشد» و این درست همان مطلبی است که هانری چهارم پادشاه انگلستان نیز به ولیعهد خود می گوید. هابز نیز قریب به نیم قرن پس از این تاریخ، بر این عقیده است که " افکار عمومی ، دنیا را اداره می کند"  و دیری نمی گذرد که سرویلیام تمپل نظریه ی افکار عمومی را بصورت منبع واقعی قدرت سیاسی در می آورد. از قرن هجدهم تفکر  درباره ی پدیدار افکار عمومی رایج وحتی همگانی می شود، در دوره ی معاصر نیز عده ی تالیفات و تحقیقاتی که به این موضوع اختصاص می یابد به حد قابل ملاحظه ای می رسد، خاصه اینکه امور مربوط به نهادهای نزدیک به آن و وسایل اطلاعات جمعی و تبلیغات نیز بصورت اجزاء لاینفک آن در می آیند و درنتیجه در روانشناسی اجتماعی وعلم سیاست، افکار عمومی بصورت موضوع اصلی، بخش مستقلی به خود می گیرد. 

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

 تاریخچه افکارعمومی

  شرایط شکل گیری افکار عمومی

تعریف افکار عمومی     

شایعه و معنا و مفهوم آن

سنجش افکار عمومی

پیشینه وتاریخچه انجام نظرسنجی

سابقه انجام نظرسنجی و اجرای پروژه های افکارسنجی درایران معاصر

پایان

عنوان : افکار عمومی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل هتل معاصر امیلیانو ریودژانیرو پاورپوینت سوسیالیسم چیست مبانی نظری عملکرد مالی و مفهوم عملکرد ازدیدگاههای مختلف پاورپوینت میدان محلی حسابداری‌ داراییهای‌ نامشهود