👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت شکل گرایی در معماری معاصر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت شکل گرایی در معماری معاصر

این پاورپوینت در مورد شکل گرایی در معماری معاصر در 50 اسلاید کامل و شامل مقدمه،تعریف، مفهوم شکل گرایی در معماری معاصر;شکل گرایی;شکل گرایی در معماری;معماری شکل گرا ;معماری شکل گرا معاصر;نگرش شکل گرایی به معماری ایران;معماری مدرن و...و منابع می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

295/739 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت شکل گرایی در معماری معاصر

این پاورپوینت در مورد شکل گرایی در معماری معاصر در 50 اسلاید کامل  و شامل مقدمه،تعریف، مفهوم شکل گرایی در معماری معاصر;شکل گرایی;شکل گرایی در معماری;معماری شکل گرا ;معماری شکل گرا معاصر;نگرش شکل گرایی به معماری ایران;معماری مدرن و...و منابع می باشد.

—شکل در فرهنگ معین برابر چهره، صورت، روی، سیما، پیکر، کالبد، رسم و طریقه، مانند، شبه، مثل و نگاره آمده است. در لغت نامه دهخدا:  سیرت و صورت چیزی خواه محسوس باشد و یا موهوم ، هیات، هیکل، ترکیب، ریخت. شکل یکی از کیفیات مخصوصه به کمیات است. ( از فرهنگ علوم عقلی تألیف سجادی)

—معین: فرم ترکیب عناصری که مجموعه ای واحد را به وجود آورند، روش و سبکی که بین این عناصر هماهنگی برقرار کرده و به طور خلاصه عاملی که شخصیتی ممتاز به مجموعه واحد بخشیده است.

—غلامحسین نامی در کتاب مبانی هنر های تجسمی به نقل از دانشنامه معماری و شهرسازی، فرم را کمیتی دو بعدی ویا سه بعدی با ساختاری عینی تعریف کرده است که مفهوم آن گسترش ابعاد و جهات آن در فضا بوسیله اجزایش است و نیز فرم جنبه سه بعدی اجسام تعریف شده است که از زوایای مختلف قابل دیدن باشد.

—در تاریخ هنر، به ویژه هنرهای بصری همواره تقابل شکل و محتوا از مباحث مهم بوده است و در معماری موضوع مهم رابطه میان فرم معماری، سازه و کارکرد بناو عناصر دیگری چون محیط است. برای درک و  بررسی فرم های معماری از عناصر بصری دو یا سه بعدی کمک می گیریم، در یک نگاه اولیه می توانیم رابطه میان معماری و این عناصر را به این مراحل تقسیم کنیم:

—1- زمانی که در آن برای ساخت یک بنا تنها یک فرایند ذهنی طی می شد و نقشه یا ماکتی برای آن ساخته نمی شد.

—

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی معماری طراحی مرکز خرید Olympia 66 در دالیان چین پیشینه پژوهش عملکرد گروه های آموزشی، کیفیت و عملکرد آموزشی پاورپوینت معماری سبز پاورپوینت معرفی شغل مدیر مهدکودک پاورپوینت نورمن فاستر و معماری اکوتک