👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مسئولیت مدنی دولت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مسئولیت مدنی دولت

پاورپوینت مسئولیت مدنی دولت شامل 21 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

21

حجم

4351/2 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مسئولیت مدنی دولت

پاورپوینت مسئولیت مدنی دولت شامل 21 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مسئولیت مدنی به معنی اخص آن، به ضرر و زیان‌هایی اطلاق می‌شود که خارج از قراردادی که بین طرفین است، به کسی وارد شود. مسئولیت مدنی نوعی ضمان قهری است. برخلاف گذشته که معتقد به مصونیت دولت نسبت به ضررها و خسارات وارده از طرف او به دیگران بودند، امروزه مسئولیت مدنی دولت امری پذیرفته شده است.

طبق ماده 11 قانون مسئولیت مدنی:کارمندان دولت و شهرداری‌ها و مؤسسات وابسته به آن‌ها، اگر در حین انجام وظیفه یا به‌مناسبت آن، بعمد یا در نتیجۀ بی‌احتیاطی، خساراتی به اشخاص وارد کنند، شخصاً مسئول جبران خسارات هستند. این ماده در مورد مسئولیت شخصی مستخدمین است و خود آن‌ها مسئول جبران زیان‌های وارده می‌باشند.

خطای اداری دولت:

مسئولیت مدنی دولت وقتی تحقق دارد که خسارات وارده مستند و مربوط به عمل کارمندان نبوده، بلکه مربوط به نقص وسایل اداره باشد که در ماده 11 قانون مسئولیت مدنی آمده است.

منظور از نقص وسایل اداره، مجهز نبودن اداره به وسایل و تدابیر و روش‌های صحیح مدیریت برای انجام کارهای اداری است طوری که موجب بی‌نظمی در سازمان و در نتیجه موجب ایجاد ضرر و زیان می‌شود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

خطای اداری دولت

انواع خطاهای اداری دولت

مؤسسات مشمول مسئولیت مدنی

حدود مسئولیت مدنی دولت

مسئولیت بدون تقصیر

شرایط تحقق مسئولیت بدون تقصیر

پایان

عنوان : مسئولیت مدنی دولت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 21

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

نمونه دفترچه محاسبات پروژه فولادی مبانی نظری ساختار سرمایه و هزینه تأمین مالی ،عوامل تعیین کننده ساختار سرمایه مبانی و پیشینه نظری ارزشیابی آموزشی پاورپوینت بایندرهای هیدرولیك و صنایع بتنی در ابتدای قرن21(بخش دوم) پاورپوینت بررسی شش بنای مهم بین النهرین