👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان

پاورپوینت دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

35

حجم

0/330 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان

پاورپوینت دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی، روانشناسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واژه Global در زبان انگلیسی به سه معنی به‌کار برده می‌شود: گرد مثل توپ یا کره، عامّ، کلی و جهان‌شمول و مقوله‌های مربوط به این جهان یا سراسر زمین. این واژه، هم به‌معنای لازم و هم به‌معنای متعدی به‌کار می‌رود.

واژه‌ی Village نیز به دو معنای دهکده، ده، ‌روستا و روستائیان و ‌اهل دهکده آمده است؛ که در اینجا همان معنای دهکده مقصود است.

واژه‌ی دهکده جهانی از نام یکی از کتاب‌های هربرت مارشال مک‌لوهان (1980-1911Herbert Marshal McLuhan: ) به‌نام جنگ و صلح در دهکده‌ی جهانی (War and Peace in The Global Village) گرفته شده، که در سال 1968 منتشر شد. این کتاب دربردارنده‌ی یک نظریه اجتماعی تازه بود.

مک‌لوهان فیلسوف و جامعه‌شناس مشهور ژاپنی‌الاصل و تبعه‌ی‌ کانادا است. او در سال 1911 در ادمونتول کانادا چشم به‌جهان گشود و پس از پایان تحصیلات مهندسی، به ادبیات عصر الیزابت، علاقمندی نشان داد و رساله‌ی دکترای خود را در آن زمینه نوشت. او از اساتید دانشگاه تورنتو بود.

مک‌لوهان تا پایان حیاتش یعنی 15 سال بعد همواره به دهکده‌ی جهانی اشاره می‌کرد و می‌گفت «اکنون دیگر کره‌ی زمین، به‌وسیله‌ی‌ رسانه‌های جدید، آن‌قدر کوچک شده که ابعاد یک دهکده را یافته است» مک‌لوهان با مقایسه‌ی‌ دهکده‌ی فرضی خود، با دهکده‌ی سنّتی می‌گفت: «همان‌گونه که در این دهکده سنّتی، روابط انسان‌ها بیش‌تر حالت بین‌فردی دارد، در دهکده‌ی جهانی نیز با وجود رسانه‌های جدید، روابط بین انسان‌ها در همه‌جا حالت رابطه‌ای بین‌فردی خواهد یافت و در حدّ روابط افراد یک دهکده کوچک خواهد بود.»

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

اندیشه مک‌لوهان

مراحل تحوّل جوامع انسانی از دید مک‌لوهان

عصر ارتباط شفاهی و زندگی دودمانی و قبیله‌ای

عصر ارتباط کتبی و چاپی و جامعه‌ی فردگرا

عصر ارتباط الکترونیک و دهکده جهانی

پایان

عنوان : دهکده جهانی مارشال مک‌ لوهان

فرمت : پاورپوینت

حجم : 332 کیلوبایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مدرسه و خوابگاه دانشجویی فرانکلین فرانسه مبانی نظری میل به ماندن کارکنان سازمان مبانی نظری تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی پرسشنامه استاندارد رضایت شغلی هرزبرگ گزارش کارآموزی با عنوان بخش ریخته گری آلومینیوم در کارخانه ایران خودرو