👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نقش گروه در سازمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نقش گروه در سازمان

پاورپوینت نقش گروه در سازمان شامل 46 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

46

حجم

0/340 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نقش گروه در سازمان

پاورپوینت نقش گروه در سازمان شامل 46 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مفهوم گروه: جامعه شناسان گروه را تجمع تعدادی از افراد می دانند که دارای اهداف مشترک و ارزشهای مشابهند و به صورت منظم و آگاهانه با هم تعامل دارند. گروه صرفا کنار هم قرارگفتن افراد نیست. بلکه باید روابط و مناسبات مشخصی بین آنها حاکم باشد.

شاخص های گروه: 

1- وجود تعامل منظم و الگودار بین اعضای گروه

2- وجود احساسات; تمایلات و عواطف مشترک بین آنها

3- وجود اهداف مشترک بین اعضاء

4- وجود ساختار و روابط نسبتا پایدار یعنی وجود تشکل علاوه بر تجمع

5- وجود هویت مشترک بین اعضای گروه و احساس تعلق به گروه

6- وجود دو یا چند نفر با هنجارها و ارزشهای مشترک

7- شناخت افراد از همدیگر

مجموعه: تجمعی از افراد است که روابط کمی با هم دارند یا هیچ رابطه ای با هم ندارند; ولی همزمان در یک مکان با هم حاضر می شوند; مانند کسانی که می خواهند فیلم تماشا کنند. این افراد تنها از لحاظ مکانی با هم مجاورت دارند; ارتباطشان ناپایدار است; بدون تشکلند; هدف مشترک و شناخت نسبت به همدیگر ندارند; وجود یکایک آنها برای نیل به هدف ضروری نیست.

ادراک کلیشه ای; اثرهاله ای; زمینه فرهنگی; تجربیات قبلی; اندازه گروه;ارتباطات و زمان موجود برای برقراری ارتباط; ازدحام و شرایط فیزیکی بر رفتار افراد در گروه اثر می گذارد.

افراد به محض کاهش انجام; کاهش جذابیت; کاهش میزان ارضای نیازها; کاهش رضایت; کاهش شهر تا گروه; تضاد مداوم بین اعضاء; رقابت بین اعضا به جای همکاری; نبود فرصت لازم و کافی برای مشارکت; وجود گروههای جایگزین بهتر گروه را ترک می کنند.

و ... 

فهرست مطالب

مفهوم گروه

مجموعه

نوع شناسایی گروهها

ویژگی های گروههای نخستین یا اولیه

ویژگی گروههای ثانویه

درون گروه و برون گروه

گروههای رسمی و گروههای غیر رسمی

مفروضات اساسی در زمینه گروه

چهار کارکرد هنجارها از نظر فندمن

مراحل حیات گروه

مقایسه طفره رفتن اجتماعی و تسهیل اجتماعی

پایان

عنوان : نقش گروه در سازمان

فرمت : پاورپوینت

حجم : 344 کیلوبایت

تعداد صفحات : 46

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت ويژگيهاي اقليمي مشهد (خلاصه اي از فصل هاي 4 و 5 كتاب اقليم و معماري تاليف مرتضي كسمايي ) پاورپوینت قانون جرائم رایانه ای پاورپوینت نظریه های مختلف درباره هوش پاورپوینت كوکسی های گرم مثبت پاورپوینت بررسی سد های زیر زمینی