👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مدیریت اداری هنری فایول

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مدیریت اداری هنری فایول

پاورپوینت مدیریت اداری هنری فایول شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

40

حجم

0/295 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مدیریت اداری هنری فایول

پاورپوینت مدیریت اداری هنری فایول شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

هنری فایول (۲۹ ژوئیه ۱۸۴۱ در استانبول - ۱۹ نوامبر ۱۹۲۵ در پاریس) مهندس معدن، سرپرست معدن و از نظریه‌پردازان فرانسوی بود. وی نظریه‌ای مستقل از نظریه مدیریت علمی فردریک تیلور، با نام مدیریت اداری ارائه کرد. فایول یکی از تأثیرگزارترین مدافعان نظریه مدیریت جدید است.

زندگی‌نامه

به دلیل اینکه پدر هنری فایول از مهندسان سازنده مدخل شاخ طلایی در شهر استانبول بود وی ۶ سال از اوایل عمرش را در این شهر سپری کرد. او به همراه خانواده اش در سال ۱۸۴۷ به کشورفرانسه بازگشت. فایول در شهر سنت اتین در مدرسه معدن این شهر به تحصیل پرداخت. او پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی معدن سرپرست معدنی در کشور فرانسه شد. فایول در سال ۱۹۱۶ تجربیات خود را در کتابی با نام مدیریت صنعتی و عمومی منتشر کرد و چندی پس از آن فردریک تیلور نظریه مدیریت علمی را ارائه کرد.

نظریه مدیریت اداری

این نظریه یکی از جامع‌ترین نظریه‌ها در بحث مدیریت عمومی است. فایول نظریه مدیریت اداری را شامل ۶ دستورالعمل اصلی مدیریتی و ۱۴ قانون مدیریتی می داند. فعالیتهای ششگانه از دیدگاه فایول:

1.            فعالیتهای فنی : ( تولید و ...)

2.            فعالیتهای بازرگانی : (خرید ، فروش و ...)

3.            فعالیتهای مالی : (به دست آوردن سرمایه و ...)

4.            فعالیتهای امنیتی: ( نگهداری اموال و ...)

5.            فعالیتهای حسابداری : ( تامین اطلاعات مالی و ...)

6.            فعالیتهای مدیریتی : (برنامه ریزی ، سازماندهی و ...)

فایول معتقد است 5 فعالیت اول به اندازه کافی شناخته شده و فعالیت ششم فعالیت مدیریتی نیاز به توضیح بیشتری دارد.

فایول 14 اصل را برای اداره سازمان پیشنهاد کرد. (بهبود مدیریت سازمان) که به ترتیب عبارتنداز:

و ... 

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی‌نامه

نظریه مدیریت اداری

چهارده اصل فایول

پایان

عنوان : مدیریت اداری هنری فایول

فرمت : پاورپوینت

حجم : 296 کیلوبایت

تعداد صفحات : 40

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله بسمت پلیمرهای انعطاف پذیر و ابزار کاغذی ذخیره سازی انرژی پاورپوینت تسعیر ارز استاندارد حسابداری شماره 16 پیشینه و مبانی نظری مبلمان شهری و عملکرد پیاده راه پیشینه ومبانی نظری تحقیق تعارض نقش پاورپوینت مراحل مختلف عفونت hiv