👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش

پاورپوینت مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش شامل 37 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

37

حجم

0/326 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش

پاورپوینت مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش شامل 37 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مدل آسیایى توسعهٔ آموزش و پرورش، مدارس را مانند سیستمى مى‌پندارد که در آن شاگردان از یک کلاس به کلاس دیگر، از یک رشته به رشتهٔ دیگر، و از یک سطح به سطح دیگر در گردش و حرکت هستند. عوامل اصلى این مدل عبارت است از تعداد افرادى که وارد سیستم مى‌شوند، از قبیل جمیعت واجب‌التعلیم و نسبت جمعیت مدرسه‌رو، هم‌چنین نسبت تعداد افرادى که به مدارج و شعبه‌ها و رشته‌ها و دوره‌هاى مختلف آموزشى راه مى‌یابند. ضرایب و پارامترهایى که براى تعیین نسبت‌هاى مزبور در نظر گرفته شده‌اند بستگى به شرایط مختلف آموزشى و غیر آموزشى دارند. برخى از شرایط مزبور ناشى از سیاست‌گذارى‌هاى آموزش و پرورش هستند مانند تصمیماتى که براى تعیین نسبت جمعیت مدرسه‌رو از گرو‌هاى سنى واجب‌التعلیم گرفته مى‌شود، یا تصمیماتى که براى تعلیمات ضمن خدمت، تعلیمات حرفه‌ای، تعلیمات بزرگسالان و سواد‌آموزى اتخاذ مى‌گردد. بعضى از تصمیمات و سیاست‌هاى مزبور تأثیر کوتاه مدت دارد و برخى نتیجهٔ دور و دراز مدت. بعضى دیگر از شرایطى که روى ضرایب و پارامترهاى مدل آسیایى تأثیر دارند از دنیاى آموزش و پرورش سرچشمه نمى‌گیرند و در کنترل سیاست‌گذاران آموزشى نیستند. مانند تغییرات جمعیت، تقاضاى نیروى انسانی، و نیازهاى مختلف اقتصادى و اجتماعى و سیاسی.

ضرایب دیگرى که در مدل آسیایى مؤثر هستند، از قبیل نسبت شاگرد به معلم، فضاى آموزشى و ادارى لازم به نسبت هر شاگرد، مدارج تحصیلى مورد نیاز معلمان، و امثال آنها نیز در نتایج حاصل مؤثر هستند. ولى تصمیم‌گیرى دربارهٔ این ضرایب به دست مسؤولان برنامه‌ریزى آموزش و پرورش است و نتایج تغییرات هر یک از ضرایب مزبور را مى‌توان با کمک کامپیوتر به آسانى محاسبه کرد؛ مثلاً، اگر بخواهیم تعداد استادان مورد نیاز سال سوم رشتهٔ علوم یک دانشگاه را در سال ۱۳۸۰ محاسبه کنیم باید آمار و اطلاعات زیر را به‌دست آوریم:

۱. تعداد اطفالى که در سال ۱۳۶۰ به دنیا مى‌آیند و تا سال ۱۳۶۶ زنده مى‌مانند.

۲. نسبت گروه سنى ۶ ساله که در سال ۱۳۶۶ وارد مدرسه مى‌شوند.

۳. نسبت تعداد دانش‌آموزان دبستانى مزبور که سال به سال به کلاس‌هاى بالاتر راه مى‌یابند.

۴. نسبتى که از گروه دانش‌آموزان مزبور در سال ۱۳۷۰ وارد دورهٔ راهنمایى مى‌شوند و نسبتى که دورهٔ مزبور را با موفقیت به پایان مى‌رسانند.

۵. نسبتى که در سال ۱۳۷۴ وارد دورهٔ دبیرستان مى‌شوند و در رشته‌هاى مختلف ثبت‌نام مى‌کنند.

۶. نسبتى که از گروه دانش‌آموزان مزبور سال به سال به کلاس‌هاى بالاتر دبیرستان در رشته‌هاى مختلف راه مى‌یابند.

۷. نسبتى که از گروه دانش‌آموزان مزبور در سال ۱۳۷۸ به دانشگاه وارد مى‌شوند و در رشته‌هاى مختلف به تحصیل اشتغال مى‌ورزند.

۸. و بالاخره نسبتى که از گروه دانشجویان مزبور در رشتهٔ علوم به تحصیل مى‌پردازند.

 و ...

عنوان : مدل آسیایى توسعه آموزش و پرورش

فرمت : پاورپوینت

حجم : 328 کیلوبایت

تعداد صفحات : 37

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

عکس برداری کامپیوتری اشعه ایکس سه بعدی (ترموگرافی سه بعدی) آزمون ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان پاورپوینت یادگیری و انواع آن در روانشناسی پاورپوینت مدیریت جامع كیفیت TQM مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت ابراز وجود